Aizvadīti VAS Latvijas Dzelzceļš sporta svētki 2017!

     Šajos sporta svētkos galvenais uzsvars tika likts tieši uz sportiskajiem mērķiem paplašinātā dalībnieku konkurencē. Sporta svētkos bija viesi no Baltkrievijas, Krievjas un pirmo gadu startēja arī komanda no LR Satiksmes ministrijas un kolēģi no Pasažieru vilciena.

     VAS Latvijas dzelzceļa prezidents Edvīns Bērziņš uzsvēra sporta svētku demkorātisko raksturu, atzīmējot, ka pēc vieniem un tiem pašiem noteikumiem kopā sporto gan mūsu grāmatveži un juristi, gan ceļu meistari un signalizācijas eksperti. Viņš atzīmēja arī to, ka šeit darbinieki atbraukuši kopā ar ģimenēm un sporto un atpūšas kopā ar savām atvasēm - iespējams, topošajiem dzelzceļniekiem.

    Šogad sporta sacensību kalendārā, salīdzinoši ar iepriekšējā gada sporta svētkiem bija veiktas zināmas izmaiņas, gan sporta disciplīnās, gan arī norises intensitātē. Galvenie sporta notikumi risinājās vienā dienā - sestdienā, kad tika aizvadītas visas vieglatlētikas disciplīnu sacensības kā arī 2017.gada Sporta svētku jaunievedums - "4 Bāzes", kas sastāvēja no 4 atsevišķām disciplīnām: mini orientēšanās, mērķu makšķerēšana, šaušanas stafetes un piepūšamo atrakciju stafetes. Sestdien norisinājās arī pludmales volejbols, tautas bumba un sacensību jaunievedums - strītbols.

   Kā tradīcija, drezīnas sacensības norisinājās piektdienā Višķu dzelzceļa stacijā. Drezīnu sacensībās triumfēja Baltkrievijas dzelzceļa pārstāvji no Vitebskas nodaļas. 

   Vērojot sacensības varēja redzēt, ka visas komandas ir cītīgi gatavojušās šīm sacensībām. Kopvērtējuma tabula saglabāja intrigu līdz pat pašam pēdējam brīdim. Fināla stafetē cīņa par uzvaru norisinājās starp RAI un TD komandām. Lai gan stafetē ātrāki izrādījās TD komanda, nesašauta mērķa dēļ, par ko komandai tika piešķirtas 30 soda sekundes, stafetes ieskaitē TD atkrita uz 6. vietu, kas stafetes 3. vietas ieguvējiem RAI komandai ļāva jau ceturto gadu pēc kārtas uzvarēt Sporta svētku kopvērtējumā.

Fotogrāfijas no VAS Latvijas Dzelzceļa sporta svētkiem skatīt Galerijā.