Esi atbildīgs, atceries par CTA!

     Jau 12 gadus arodbiedrībai ir izdevies vienoties ar Vācijas specializēto dzelzceļa apdrošinātāju DEVK (Deutsche Eisenbahn-Cersicherungskasse) un Ergo, par unikālu, speciāli dzelzceļniekiem izstrādātu apdrošināšanas programmu tikai mūsu biedriem – civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu (CTA).

     Šis apdrošināšanas veids ir vienīgais Latvijā, pateicoties Vācijas dzelzceļnieku arodbiedrības atbalstam. Pēc arodbiedrības iniciatīvas Latvijā šī apdrošināšanas programma tika papildināta ar atbildības segumu sadzīvē.

Atgādinām, ka šī specifiskā apdrošināšana sedz gan profesionālajā darbā radušos zaudējumus, gan privāto atbildību.

     Katrs darbinieks, kurš strādā ar tehniku, nodrošina satiksmes drošību un nepārtrauktību ir pakļauts kļūdas riskam. Cilvēcisko faktoru neviens nav atcēlis.

     Noteikti ikviens dzelzceļnieks var pastāstīt gadījumus par ritošā sastāva bojājumiem, iebraucot vārtos, vai kā citādi radušos. Katra uzgriezta pārmija vai cita kļūda rada lielāku vai mazāku zaudējumu. Tā apjoms nav paredzams. Mūsu pieredze rāda, ka zaudējumu summas, kas izmaksātas par profesionālās darbības rezultātā nodarītiem zaudējumiem svārstās no dažiem simtiem līdz pat 50 tūkstošiem eiro.

     Jūs teiksiet – kam man tāda sarežģīta lieta? Ar mani jau tas nenotiks! Paskatīsimies skaitļus un piemērus: 12 gadu laikā apdrošinātāji ir izmaksājuši gandrīz 500 tūkstošus eiro par negadījumiem, kas notikuši mūsu biedru vainas rezultātā. Piekritīsiet, ka katram var gadīties nopludināt kaimiņu. Un ja izdodas nopludināt vairākus kaimiņus, izmaksa var sasniegt pat vairāk kā 7000 eiro. Sabojājot kādam citam piederošu mantu, piemēram, televizoru arī jārēķinās ar summu virs 1000 eiro. Atcerēsimies, ka mēs esam atbildīgi par savu bērnu un mājdzīvnieku “nedarbiem”. Tāds “trāpīgs” suņa kodiens ir izmaksājis virs 500 eiro.

     Katrs var kļūdīties, tāpēc  arodbiedrība iesaka - drošāk ir iegādāties apdrošināšanu. Tā maksā tikai 2 eiro mēnesī.

Jautājiet mums – mēs palīdzēsim!