Parakstīts sadarbības memorandums!

     2023.gada aprīlī pēc arodbiedrības iniciatīvas tika organizēta tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, Satiksmes ministru Jāni Vitenbergu, Labklājības ministri Eviku  Siliņu, Finanšu ministrijas pārstāvjiem,  VAS Latvijas dzelzceļš priekšsēdētāju Rinaldu Pļavnieku un arodbiedrības priekšsēdētāju Saveliju Semjonovu  un arodbiedrības pārstāvjiem.

     Tikšanās laikā tika apspriesta kritiskā situācija dzelzceļa nozarē, tostarp nepieciešamība sniegt valsts atbalstu dzelzceļa infrastruktūras uzturēšanā. Arodbiedrība uzsvēra, ka ir nepieciešams konkurētspējīgs atalgojums dzelzceļniekiem.  Tika panākta vienošanās par nepieciešamību parakstīt dokumentu, kurš  ne tikai apliecinātu dzelzceļa infrastruktūras nozīmīgumu Latvijas ekonomikai un tautsaimniecībai, bet arī pastiprinātu darba koplīguma nozīmi un sociālās garantijas, kuras iepriekš panāktas starp VAS Latvijas dzelzceļš un arodbiedrību, tostarp par lojalitātes piemaksas un atlaišanas pabalsta pirmspensijas vecumā arodbiedrības biedriem saglabāšanu.

     Pēc tikšanās Satiksmes ministrija, valsts a/s “Latvijas dzelzceļš” un arodbiedrība kopā sagatavoja sadarbības memorandu, kas svinīgā kārtā tika parakstīts Latvijas dzelzceļnieku gadadienā 2023.gada 4.augustā Dzelzceļa muzejā. Sadarbības memorandumu variet lasīt - ŠEIT vai sadaļā juridiesie pakalpojumi.