Noslēgusies bērnu vasaras nometne 2018

       Visu mūžu, sākot jau no bērnības, ikviens no mums izvēlas savu attīstības un pilnveidošanas ceļu. Tikai no mums pašiem ir atkarīgs, pa kuru ceļu iesim un kuras iespēju durvis atvērsim.

       Nometne – tās ir durvis uz jauno dārgumu atklāšanu. Var teikt, ka šī vasara bija īpaša, jo mums sanāca realizēt četras vasaras grupas, kurās piedalījās vairāk nekā 180 bērnu no visiem Latvijas reģioniem. Bērniem bija iespēja iegūt jaunus draugus, pilnveidot jau esošās prasmes, iemaņas, kā arī apgūt jaunas lietas, par kurām pirms tam pat iedomāties nevarēja.

     Bērniem bija fantastiskā iespēja nokļūt citā vidē un paskatīties uz pasauli ar citām acīm, ieraudzīt skaisto apkārt mums. Mūsdienās bērniem šobrīd parādās tendence pavadīt savu brīvo laiku sēžot pie datoriem, televizoru ekrāniem, elektronizētām spēļu ierīcēm, kas rezultātā noved pie mugurkaula problēmām, liekā svara, skābekļa trūkuma organismā. Bērniem ir mazkustīgs dzīvesveids, tāpēc mums bija ļoti svarīgi, lai bērni vairāk pavada laiku svaigā gaisā. 

      Katru dienu bērniem bija izstrādāta interesanta programma, kura bija akcentēta uz aktīva dzīvesveida rosināšanu, bet arī bija iespēja piedalīties integrētajās nodarbībās, papildināt angļu valodas zināšanas. Viņi sacentās dažādos sporta veidos, stafetēs un atrakcijās.

     Caur dažādām radošām un aktīvām nodarbībām bērniem bija iespēja atrast savu vienreizējo Drosmi sevī pašā.

     Šogad, kā arī iepriekš, bērniem bija organizētās ekskursijas pa Latgales reģionu.

   Nometnes laikā bērniem bija iespēja ne tikai izklaidēties, aktīvi sportot un izzināt Latgales reģionu, bet arī iegūt jaunas lietderīgas zināšanas par apkārtējo vidi.

   Bērni ar aizrautību klausījās Latvenergo vadītajā nodarbībā “Elektrodrošības stundas”, kuras laikā stāstīja par elektroenerģijas nozīmi sadzīvē, taupīšanas iespējām un elektroierīču lietošanas pareizību un drošību.

     Lai izvairītos no neuzmanības vai vieglprātības izraisītajiem negadījumiem, bērniem bija novadīta Dzelzceļa drošības stunda, kurā apmācīja bērnus kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā un vilcienā. Paldies, LDz Drošības izglītības speciālistei Mārai Baumanei. Prieks bija dzirdēt no bērniem, ka šajās stundās bērni ar dažādu rotaļu, konkursu un multfilmu palīdzību draudzīgā vidē uzzināja ne tikai par to, kā pareizi šķērsot dzelzceļu, uzvesties uz perona vai vilcienā, bet arī daudz interesanta par dzelzceļa vēsturi.

   Lielu paldies gribam teikt arī SIA “LDz Ritošā sastāva serviss” vadībai un darbiniekiem par atsaucību un profesionalitāti, par interesanto ekskursiju. Trīs stundu laikā, bērniem, kā arī pedagogiem un organizatoriem bija iespēja uzzināt vairāk par Daugavpils Lokomotīvju remonta centru un Daugavpils Vagonu remonta centru.

   Mēs esam priecīgi paziņot, ka nometne aizvadīta veiksmīgi, ka tā bija piepildīta un interesanta ikvienam, kas tajā ņēma dalību.

   Paldies visiem pedagogiem, ārstam, organizatoram, kuri palīdzēja organizēt un vadīt nometni.

   Pēc iegūtās atsaucības, 2019.gada vasarā tiek plānots organizēt bērnu sporta nometni “Sporto vesels Virogna 2019”.

   Informācija par nometni būs pieejama arodbiedrības mājas lapā (www.ldzsa.lv), LDz intranetā, kā arī pie arodbiedrības arodkomitejas priekšsēdētājiem līdz 2019.gada janvāra beigām.

 Prieks bērnu acīs, jauni draugi, bērnu emocijas – tās ir ļoti svarīgi mums.

 Paldies par uzticību un būsim draugi arī turpmāk!

 Uz tikšanos Virognā 2019.gadā!

FOTOGRĀFIJAS NO NOMETNES IESPĒJAMS APSKATĪT SADAĻĀ GALERIJA